O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Blond popielaty – kolor włosów, który może pasować każdej kobiecie! Zobacz, jak odpowiednio dopasować popielaty blond do swojej urody!

Blond popielaty – kolor włosów, który może pasować każdej kobiecie! Zobacz, jak odpowiednio dopasować popielaty blond do swojej urody!

Wydaje się, że popielaty blond to taki kolor włosów, który pasować może tylko i wyłącznie naturalnym blondynkom o bardzo jasnym typie urody. Tymczasem panie bardzo często zapominają o tym, że blond popielaty, tak samo jak inne kolory włosów, posiada różne stopnie jasności, dzięki czemu możemy z łatwością dopasować go do różnych typów urody. Jasny, średni czy ciemny popielaty blond? Podpowiadamy, komu będą pasować wybrane odcienie popielatych blondów i jak dobrać w tym celu odpowiednią farbę do włosów!Wydaje się, że popielaty blond to taki kolor włosów, który pasować może tylko i wyłącznie naturalnym blondynkom o bardzo jasnym typie urody. Tymczasem panie bardzo często zapominają o tym, że blond popielaty, tak samo jak inne kolory włosów, posiada różne stopnie jasności, dzięki czemu możemy z łatwością dopasować go do różnych typów urody. Jasny, średni czy ciemny popielaty blond? Podpowiadamy, komu będą pasować wybrane odcienie popielatych blondów i jak dobrać w tym celu odpowiednią farbę do włosów!

Jasny popielaty kolor włosów

Jasny popielaty blond o zimnej tonacji kolorystycznej to odcień włosów, który z oczywistych powodów będzie doskonale pasował do naturalnych blondynek o skandynawskiej urodzie, czyli bladej karnacji, jasnych brwiach oraz niebieskich lub szarych oczach. Jest to kolor włosów, który idealnie podkreśli naturalne atuty urody jasnych blondynek, szczególnie w przypadku, gdy na co dzień decydują się one również na delikatniejszy makijaż.

Jednak w ostatnim czasie jasny popielaty blond stał się również jednym z ulubionych kolorów włosów naturalnych brunetek, które w połączeniu z ciemnymi brwiami i oczami uzyskują ciekawy kontrast na twarzy. Jasny popielaty blond nie sprawdzi się jednak u brunetek, które poza ciemnymi brwiami posiadają również ciemniejszy odcień karnacji (śniady lub opalony) – w takim przypadku mogą one uzyskać nieco kiczowaty efekt.

Popielaty blond – farba do włosów

Jasny popielaty blond jest najbardziej popularnym odcieniem koloru popielatego, jednak panie, które się na niego decydują przyznają, że ciężko im znaleźć farbę do włosów w idealnie chłodnym odcieniu. Chcąc uzyskać wyjątkowy i zimny kolor popielatego blondu, warto zainteresować się farbą blond popielaty Garnier z gamy Color Naturals, która zapewni nam intensywny, naturalny i długotrwały kolor szarego blondu.

Włosy średni popielaty blond

Średni popielaty blond to kolor włosów o nieco cieplejszej poświacie, dlatego odcień ten powinny wybierać ciemne blondynki z karnacją w ciepłej tonacji kolorystycznej, a także jasne szatynki. Średni popielaty blond może przybierać odcień delikatnie miodowego lub karmelowego blondu, dlatego sprawdzi się on idealnie w porze letniej, gdy skórę pokrywa naturalna i złocista opalenizna.

Kolor włosów ciemny popielaty blond

Ciemny popielaty blond to idealna propozycja nowego koloru włosów dla szatynek o ciemniejszym typie urody, a także brunetek, którym zależy nam wprowadzeniu wyraźnych zmian w swoim wyglądzie. Pamiętajmy jednak, że przejście z bardzo ciemnego koloru włosów na popielaty blond będzie wymagało przeprowadzenia zabiegu rozjaśniania włosów, który najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Oczywiście, na ciemny popielaty blond mogą również decydować się panie o naturalnie jaśniejszym kolorze włosów, w tym również blondynki, ale muszą one pamiętać o tym, by postawić również na wyraźne podkreślenie brwi i rzęs makijażem, by ciemniejszy kolor włosów nie “przyćmił” ich naturalnych elementów urody.

Popielaty blond – fryzury ombre blond lub pasemka
Popielaty blond to wyjątkowy kolor włosów, który bardzo dobrze wygląda nie tylko na powierzchni całych włosów, ale też w formie pasemek lub koloryzacji ombre. Ombre blond z końcówkami włosów w popielatym odcieniu będzie dobrym rozwiązaniem dla brunetek lub szatynek, które boją się ostatecznego efektu pełnej zmiany koloru włosów na blond. Natomiast pasemka popielaty blond będą idealnym dodatkiem do fryzur w kolorach ciemnego blondu lub bardzo jasnego brązu.

Zostaw Komentarz