O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Bomberka – kurtka na chłodniejsze dni i okres przejściowy

Bomberka – kurtka na chłodniejsze dni i okres przejściowy

Bomberka jest w wielu krajach uważana za kultową. Jej okres świetności to lata 90., lecz od dłuższego czasu nie jest już znakiem rozpoznawczym subkultur. To nieodłączna część popkultury oraz trend obecny zwłaszcza w modzie kobiecej.

Krój bomberki został zapoczątkowany podczas pierwszej wojny światowej, gdy kabiny pilotów nie były chronione przed warunkami atmosferycznymi. Potrzebne było dla nich odzienie, które nie będzie krępować ruchów za sterami i pozwoli na dużą mobilność. Przedtem żołnierze mieli do wyboru jedynie ciężkie, skórzane kurtki, które nie nadawały się do dynamicznych walk powietrznych. Stąd popularyzacja innego wariantu – kurtki bomber, która nagle stała się rozchwytywana, a współcześnie jest to także jeden z bardziej lubianych krojów w modzie.

Bomberki są popularne od paru sezonów. Ich znak rozpoznawczy to brak kaptura i ściągacze. Pasują niemal do wszystkiego, dlatego można je nosić z czym i jak się chce. Występują w różnych krojach i formach – od za dużych baseballowych, po dziewczęce wersje slim. Kolory, materiał czy wzory nie mają tu szczególnego znaczenia. Najważniejszy jest krój, który wyraźnie sygnalizuje, z jaką kurtką mamy do czynienia! W tym tkwi cały charakter bomberki.

Kurtki na tyle zadomowiły się w popkulturze, że nie sposób ich przegapić. Noszą je najwięksi celebryci czy modelki. Wybierając się do galerii lub przeglądając oferty sklepów internetowych, takich jak Showroom, z pewnością trafimy na różnorodne modele tej kurtki. Popularna jest zwłaszcza w okresie przejściowym na wiosnę i wczesną jesienią. Dobrze chroni przed wiatrem i chłodem. Ostatnimi czasy popularne są zwłaszcza modele pikowane oraz zrobione z aksamitu. Z powodzeniem można zestawić te kurtki z biurową stylizacją (ołówkowa spódnica), czy stylem ulicznym (krótkie bluzki i jeansy z wysokim stanem).

Kurtka bomber pomimo swoich militarnych korzeni jest obecnie jednym z najbardziej lubianych i popularnych fasonów. Dzięki różnorodności modeli i barw każdy może wykreować swój własny styl. Wiele propozycji kurtek można znaleźć na stronie Showroom.pl.
Zostaw Komentarz