O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Coś więcej niż hobby!

Coś więcej niż hobby!

Właściwie każda z nas ma na co dzień styczność z branżą kosmetyczną. Wykonujemy makijaż, dokonujemy wyborów w drogeriach, czytamy blogi i wypowiadamy się na forach. Dla niektórych z nas staje się to jednak hobby. Już nie wystarcza podstawowa wiedza i wykonanie własnego makijażu. Chcemy wiedzieć więcej i umieć. Taka pasja może również przerodzić się w zawód, bądź dodatkowe źródło dochodu. Podpowiadamy, w jaki sposób swoje hobby i zainteresowania w typowo kobiecych dziedzinach przekuć na coś więcej.

Edukacja

Warto na początku uzyskać wykształcenie w obranym kierunku. Jeżeli już dawno zakończyło się edukację, może być trudno ze zmianą branży. Łatwiej jest młodym dziewczynom, które dopiero projektują swoją ścieżkę kariery. Jednak i jednym i drugim może pomóc szkoła policealna w Warszawie, czy innym mieście – niezależnie od lokalizacji. W takim miejscu otrzymujemy edukację na precyzyjnie określonych kierunkach, dlatego uczymy się dokładnie tego, co nas interesuje. Poza tym, nauka trwa rok lub dwa, co jest plusem choćby dla tych dziewczyn, które jedne studia już mają za sobą.

Praktyka

Jeżeli pragniemy, by hobby zaczęło być dochodowe – musimy działać. Warto zacząć od znajomych. Jeżeli jesteś makijażystką, manikiurzystką bądź fryzjerką – przygotowuj znajome na wesela, imprezy, studniówki, itp. Jeżeli efekt spodoba się innym, informacja o Twojej działalności rozejdzie się pocztą pantoflową. Warto również wejść we współpracę z innymi osobami, tak by wzajemnie się promować. Poszukaj fotografów, którzy szukają wizażystek do sesji i zaproponuj układ dający wzajemne korzyści ze wspólnej pracy.

Przygotowanie

Nie narzucaj sobie zbyt wysokich wymagań. Dąż do celu, ale bądź cierpliwa. Jeżeli jest to Twoja pasja, z pewnością wystarczy siły i determinacji do realizacji marzeń. Jeżeli masz stałą pracę, nie rezygnuj z niej od razu. Zazwyczaj na początku otrzymuje się pojedyncze zlecenia, z których trudno się utrzymać. W którymś momencie zdasz sobie sprawę z tego, że coraz częściej Twoje umiejętności są zauważane, a klienci sami się do ciebie zgłaszają. Wtedy możesz rozważyć założenie działalności i potraktować bycie kosmetyczką, makijażystką czy fryzjerką jako źródło utrzymania.

Praca

Oczywiście nie każda z nas marzy o prowadzeniu własnej działalności. Można przecież znaleźć pracę w salonie kosmetycznym czy fryzjerskim. Wtedy przyda się ukończony kurs lub szkoła policealna, ponieważ pracodawcy zazwyczaj wymagają formalnego potwierdzenia umiejętności. Nie jest trudno znaleźć szkoły oferujące naukę na kierunkach związanych z makijażem i fryzjerstwem. Wystarczy wpisać „szkoła policealna gowork.pl” lub bardziej dokładnie – „kurs fryzjerski”. Oczywiście jeżeli już masz pewne umiejętności, możesz szukać zatrudnienia zanim ukończysz edukację w tym obszarze.

animals-1851535_640Zostaw Komentarz