O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Cudowna moc oleju konopnego dla włosów

Cudowna moc oleju konopnego dla włosów

Zobacz co olej konopny może zdziałać w kontekście poprawy zdrowia Twoich włosów i skóry głowy.

Stymuluje wzrost włosów

Włosy każdego człowieka stworzone są z keratyny, która w 90% składa się z białka. Białko to występuje w oleju konopnym i może wspierać wzrost włosów. Wiele do powiedzenia ma również obecność kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9, które skutecznie wspomagają wzrost włosów. Jakby tego było mało, olej konopny poprawia krążenie krwi wokół głowy, tym samym zapewniając naturalne wsparcie dla wzrostu.

Wzmacnia włosy

Chyba nie ma nic bardziej irytującego, niż mozolne zapuszczanie włosów tylko po to, żeby mogły się łamać i tracić swój blask. Problem ten potrafi skutecznie spędzać sen z powiek niejednej osobie. Na szczęście, na ratunek suchym i słabym włosom przybywa olej konopny, którego działanie pozwala na utrzymanie naturalnej struktury włosa. A co za tym idzie – skóra głowy będzie mogła znacznie lepiej wspierać zdrowie naszych włosów.

Nawilża skórę głowy i włosy

Nie należy zapominać o jeszcze jednej ważnej kwestii – olej konopny nawilża skórę głowy i włosy. W celu uzyskania możliwie jak najzdrowszych włosów powinniśmy im zapewnić odpowiednią ilość wilgoci. Tym sposobem włosy pozostaną bujne i gęste. Problem słabnących włosów pojawia się najczęściej podczas suchszych i zimniejszych sezonów. Włosy zaczynają tracić swoją moc. Stają się suche i kruche. Olej konopny zapobiega utracie wody, jednocześnie nawilżając skórę głowy i włosy. Poza tym olej ten jest łatwo wchłaniany, dzięki czemu nie pozostawia po sobie zjawiska lepkich włosów.

Źródło: https://olejki-cbd.pl/olej-konopny-dla-wlosow/

Zostaw Komentarz