O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Długie włosy

Długie włosy

Uważa się, że kobiety, które posiadają długie włosy są bardziej atrakcyjne i pociągające. Mężczyźni wolą umawiać się na randki z długowłosymi dziewczynami. Wynika to przede wszystkim z tego, że według niektórych z nich, kobiety z długimi włosami wyglądają bardziej kobieco i seksownie.

Długie włosy teoretycznie wysmuklają całą figurę. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z ich długością, zwłaszcza, gdy osoba je nosząca należy do raczej niskich. Maksymalna długość powinna sięgać do pasa. Długie włosy są jak najbardziej na czasie. Długie włosy są piękne w każdym kolorze czy to są rude, czy czarne, kręcone czy proste, ale jest jeden warunek, muszą być zadbane. Są zdecydowanie najmodniejsze i najbardziej plastyczne.

Jeśli długie włosy są słabe i cienkie, lepiej je skróć gdyż krótkie lub półdługie są lżejsze, łatwiej je, wymodelować. Można z nimi robić dosłownie wszystko, uczesać w koka, stylowo upiąć czy też pokręcić lub wyprostować.
W długich włosach dobrze wyglądają kobiety wysokie. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, między innymi regularnego podcinania końcówek dzięki temu są zdrowe i mocne.

Długie włosy domagają się szczególnej troskliwości. Są, bowiem zwykle bardziej zniszczone przy końcach niż przy skórze głowy, często się rozdwajają. Wymagają, więc pielęgnacji takimi preparatami, które wzmocnią nadszarpnięte końcówki, jednocześnie nie obciążając nadmiernie włosów u nasady.

Zniszczone końcówki podcinaj (najczęściej wystarczy 2-3 cm). Dopiero wtedy włosy będą ładnie rosnąć. Aby uprzyjemnić sobie fazę zapuszczania włosów i poprawić ich wygląd, możesz użyć preparatu tonującego lub położyć na nich kolorowe refleksy. Długie włosy przysparzają wiele problemu swoim właścicielkom: zazwyczaj od połowy ich długości są suche, pozbawione blasku, wybarwione. Jeśli włosy przy skórze szybko się przetłuszczają natomiast ich końce są suche, pozbawione witalności, wówczas na fragment włosów od skóry głowy do 5 – 10 cm należy nakładać szampon przeznaczony do przetłuszczającej się skóry głowy, zwiększający objętość włosów, natomiast na dalszą część włosa szampon przeznaczony do włosów suchych. Tym sposobem cała długość włosa otrzyma takie składniki, jakich potrzebuje.

Dzięki odpowiednim zabiegom długie włosy będą zawsze wyglądać wspaniale. Dlatego stosujemy szampony do długich włosów, a ich końce regenerujemy za pomocą specjalnych odżywek likwidujących rozdwajanie się włosa. Tworzą one ochronną otoczkę, zapobiegającą dalszym zniszczeniom.. Jeśli chcesz zapuścić długie włosy, powinnaś tylko od czasu do czasu korygować fryzurę. Nie decyduj się w tym czasie na nową. Nie wszystkie rodzaje włosów nadają się na długą fryzurę. Być może właśnie aktualna długość włosów jest dla ciebie idealna. Masz jakieś mankamenty figury, Np. zbyt szerokie biodra lub dużą pupę? Dodaj swoim włosom objętości – odwrócą uwagę od problematycznych miejsc. Unikaj gładkich fryzur.

Na szczęście długie włosy nie znają ograniczeń, jeśli chodzi o kształt buzi. Wszystko zależy od dobrze dobranej fryzury.

Zostaw Komentarz