O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Dobry antyperspirant przeciw poceniu się – jak go wybrać?

Dobry antyperspirant przeciw poceniu się – jak go wybrać?

Sklepowe półki wprost uginają się pod różnymi dezodorantami oraz antyperspirantami. Trzeba zatem wiedzieć, jakie cechy mają dobre jakościowo produkty. Tylko dzięki temu odnajdziemy się w tym kosmetycznym gąszczu.

Dobry antyperspirant, czyli produkty warte uwagi

Maximum Control 72h Spray z Garnier, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia ochronę przed wilgocią przez 72 godziny oraz zamyka ujścia gruczołów potowych m.in. dzięki temu, że został wzbogacony o minerał pochodzenia wulkanicznego. Przy tym kosmetyk w ramach działania przeciw poceniu się, reguluje szczytowe momenty potu w okresach intensywnej aktywności. Oczywiście hamuje oraz reguluje również przykry zapach. Zdaje egzamin nawet w najbardziej upalne dni. Uzyskał też pozytywną ocenę po przeprowadzeniu testu sensorycznego. Z nim nie musimy obawiać się podrażnień w miejscach z delikatną skórą, nawet w przypadku świeżo ogolonych miejsc.

Również dezodorant Fa Fresh & Dry Green Tea przeciw poceniu się jest przyjazny dla skóry. Zapewnia skuteczną ochronę oraz ciągłe uwalnianie świeżości przez 48 godzin. Jest to możliwe dzięki technologii fresh release. Do tego, nie ma tu czegoś takiego jak podrażnienia, również po depilacji.  Kosmetyk ma zapach zielonej herbaty, który nie gryzie się z perfumami i nie zawiera alkoholu. Wraz z tym produktem znika problem potliwości i nie trzeba martwić się o mokre plamy czy nieprzyjemne uczucie sklejenia pod pachą.

Wartym uwagi dezodorantem, jeżeli myślimy o kosmetyku przeciw poceniu się, jest także antyperspirant Floslek Pharma z serii hipoalergicznej. Producent dedykuje go osobom ze skórą wrażliwą. Produkt ten neutralizuje przykry zapach i ogranicza wydzielanie potu. W efekcie zyskujemy uczucie świeżości bez podrażnień oraz śladów na odzieży. Poza tym produkt ten jest nieperfumowany i był poddawany kontroli dermatologicznej.

Wybieramy antyperspirant. O czym trzeba pamiętać?

Decydując się na antyperspirant, wybierzmy taki, który zapewnia minimum 48-godzinną ochronę oraz świeżość. Musi on też zadbać o suchość pod pachami w najbardziej ekstremalnych warunkach, takich jak upał, stres czy intensywny wysiłek fizyczny. Powinien również działać pozytywnie przeciw poceniu się i regulować pracę gruczołów. Liczy się także oczywiście zapach. Najlepsze są kwiatowe, subtelne nuty np. mandarynkowe, konwaliowe czy drzewa cedrowego. Można również oczywiście skusić się na wersję z neutralną wonią. Oczywiście należy też zwrócić uwagę na to, czy dany produkt wykazuje właściwości kojące np. dzięki pantenolowi czy dobroczynnym wyciągom oraz działanie antybakteryjne. W ten sposób minimalizujemy ryzyko uczulenia lub dyskomfortu. Dobrze jest także jeżeli antyperspirant szybko wysycha i nie pozostawia plam na ubraniach. Porządny dezodorant powinien zawierać np. zmikronizowane aluminium, krzemionkę mleczanową, mikrogranulki, ekstrakt z rumianku i inne składniki pochodzenia naturalnego (np. ałuny, czyli mieszanki całkowicie bezpiecznych dla organizmu soli czy srebro koloidalne, cenione za cechy przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze). Z drugiej strony nie mogą się w  nim znaleźć się takie elementy jak: alkohol etylowy, parabeny, barwniki i konserwanty.

Warte docenienia są również za wygodne opakowanie i możliwość równomiernego rozprowadzenia produktu.

 Zostaw Komentarz