O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Eyeliner czy kredka do oczu – sposoby na podkreślenie oczu makijażem

Eyeliner czy kredka do oczu – sposoby na podkreślenie oczu makijażem

Jak namalować idealne kreski na powiekach? Czy stworzenie symetrycznych „jaskółek” pozostaje w zasięgu początkujących adeptek sztuki wizażu? Którą kredkę do oczu wybrać, aby wyczarować zróżnicowane makijaże dzienne i wieczorowe? Odpowiedni makijaż oczu podkreśla głębię spojrzenia, uwydatnia naturalny kolor oczu oraz modeluje ich kształt. W zależności od potrzeb możemy optycznie powiększyć, lekko unieść lub delikatnie zmniejszyć oczy. A wszystko przy pomocy dobrze dobranych narzędzi!

Eyeliner w pisaku – must have każdej kobiety

Wśród pań utarło się przekonanie, że eyeliner to produkt dedykowany kobietom wprawionym w sztuce makijażu. O ile posługiwanie się eyelinerami żelowymi, nakładanymi przy pomocy precyzyjnego pędzelka, wymaga pewnej ręki i umiejętności, o tyle produkty w pisaku zostały stworzone z myślą o wszystkich – także początkujących – amatorkach wizażu. Wybierając długotrwały, wodoodporny eyeliner w pisaku New York Glam od Maybelline, nie musimy poprawiać raz narysowanej kreski. Podkreślenie oczu eyelinerem to bezpieczny trik makijażowy dla pań w każdym wieku.  Ultracienka końcówka pozwala narysować zarówno cienką, delikatną kreskę – idealne uzupełnienie codziennego makijażu – jak i fantazyjne „kocie” oko, które sprawi, że spojrzenie stanie się głębokie i drapieżne.

Zalety eyelinera – dlaczego warto sięgnąć po New York Glam?

Niewątpliwą zaletą eyelinera jest jego trwałość – nałożony rankiem utrzyma się na powiece przez cały dzień. W przeciwieństwie do tradycyjnej kredki posiada półpłynną konsystencję, przypominającą tusz do rzęs, która po nałożeniu na skórę zasycha, przez co trudno ją rozmazać.
Siłą kosmetyku jest jego wyrazistość i prosta graficzna forma. Precyzyjnie wykonane kreski nie wymagają dodatkowych ozdobników, dlatego możemy zrezygnować z dodatkowego makijażu oka. Wykonując makijaż, warto jednak pamiętać o zachowaniu kolejności – przed narysowaniem kreski stosujemy zalotkę, a dopiero po użyciu eyelinera nakładamy tusz do rzęs. Jeżeli zdecydujemy się na mocniejszy makijaż, przed obrysowaniem oka nakładamy na powiekę cienie.

Kredka do oczu czy żelowy eyeliner – a może dwa w jednym?

Żelowa kredka w czarnym kolorze to makijażowy niezbędnik każdej kobiety. Kosmetyki o żelowej formule są bardzo przyjemne i proste w użytkowaniu – bez większego wysiłku stworzymy makijaż na każdą okazję i w razie potrzeby poprawimy wszelkie niedociągnięcia. Miękka, łatwo zmywalna kredka New York Glam zasycha chwilę po nałożeniu, pozwalając na poprawę niedociągnięć. Kredki z żelowymi końcówkami łączą w sobie zalety tradycyjnych kredek do oczu oraz nowoczesnych i precyzyjnych eyelinerów. Panie, które nie mają pewnej ręki i dopiero uczą się wykonywania precyzyjnych kresek, chętnie sięgają po łatwo rozcieralne kredki, przy pomocy których stworzą rozmyte makijaże w stylu smoky eyes.

Wybierając odpowiedni kosmetyk do makijażu oczu, nie zapominajmy, aby realnie ocenić nasze umiejętności i sięgnąć po produkty, które pozwolą nam rozwijać warsztat. Eyelinery w pisaku to uniwersalne rozwiązanie, które przypadnie do gustu zarówno profesjonalistkom, jak i początkującym makijażystkom. Lekkie, poręczne i bardzo precyzyjne, pozwalają stworzyć zróżnicowane makijaże i ćwiczyć różne rodzaje kresek. Panie, które nigdy wcześniej nie malowały się eyelinerem, mogą postawić na proste kreski okalające oko. Wraz z osiąganiem kolejnych stopni biegłości kreski mogą przyjmować bardziej fantazyjne formy i wychodzić poza kontur oka, optycznie je wydłużając i modelując zgodnie z preferencjami.

Eyeliner czy kredka do oczu – sposoby na podkreślenie oczu makijażem.Zostaw Komentarz