O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Jak wybrać dobry szampon do włosów cienkich?

Jak wybrać dobry szampon do włosów cienkich?

Właścicielki cienkich włosów nie muszą się ukrywać, nosić czapek w ramach kamuflażu czy ścinać się na przysłowiową „zapałkę”. Wystarczy, że zaopatrzą się w dobry szampon do włosów cienkich. Z odpowiednim kosmetykiem można osiągnąć efekt bujnej fryzury.

Cienkie włosy są bardziej problematyczne, niż mogłoby się wydawać. Ciężko się je układa (ze względu na lekkość) i często wyglądają, eufemistycznie mówiąc, mało atrakcyjnie. Wszystko to sprawia, że stylizacji i pielęgnacji takich włosów trzeba poświęcać więcej czasu. Przede wszystkim powinny one być myte szamponem do takiego właśnie, a nie innego typu włosów. Muszą to być kosmetyki, które zwiększają objętość i nadają włosom puszystość.

Dobry szampon do włosów cienkich to taki, który nie tylko oczyszcza skórę głowy, ale też podnosi włosy u nasady. Warto zwracać uwagę na produkty, które zawierają wyciągi roślinne i ziołowe. Bo to one właśnie mają działanie wzmacniające i pogrubiające cienkie pasma. Szczególnie pomocne są też pantenol i aloes, czyli naturalne elementy, które wnikają do łodygi włosa i domykają łuski. Dobry szampon do włosów cienkich musi także zawierać specjalne polimery. To substancje, które otaczają każdy z włosów cienką i nieobciążającą warstwą. W rezultacie fryzura się mniej elektryzuje i jednocześnie lekko odpycha włosy od siebie. A my zyskujemy dodatkową sprężystość włosów. Łącznie wspomniane składniki odpowiadają za to, że po wysuszeniu włosy są puszyste i nie zlepiają się w cienkie strączki.

Jednocześnie warto mieć na uwadze to, że dobry szampon do włosów cienkich to jedno, a jego prawidłowe stosowanie to drugie. Jeżeli skóra głowy się przetłuszcza, dobrze jest używać go nawet codziennie. Taki zabieg usunie obciążające włosy zanieczyszczenia, a fryzura odzyska świeżość. Poza tym tego rodzaju podejście nie niszczy ani nie przesusza końcówek. Przy czym samo mycie powinno być delikatne. Cienkie włosy nie znoszą szybkiego, mocnego tarcia.

A teraz czas na dobry szampon do włosów cienkich w ujęciu praktycznym. Z czystym sumieniem można wypróbować szampon wzmacniający Fructis Densify. Zawiera on ekstrakt z granatu (zapobiega osłabieniu włosów i pomaga zachować ich żywy kolor) oraz skuteczną molekułę fibra-cylane, która wnika do włókna włosa, aby pogrubić jego strukturę. Inne składniki tego kosmetyku to: białka z cytryny oraz witaminy B3 i B6. Warto go docenić także za brak parabenów. Preparat powoduje, że włosy mają większą objętość i są wyraźnie gęstsze. Pojawia się też ciekawy, egzotyczny zapach.

Inny dobry szampon do włosów cienkich to L’Biotica Bambus & Olej avocado. Produkt zagęszcza i pogrubia włosy. Z jednej strony oczyszcza włókno włosa i skórę głowy z zanieczyszczeń, które osadzają się na nich w ciągu całego dnia, a z drugiej – odnawia ochronny płaszcz lipidowy i reguluje nawilżenie. Poza tym szampon, dzięki zastosowaniu efektywnych, starannie dobranych emolientów i aktywnych składników nawilżających utrzymuje odpowiednią równowagę hydro-lipidową, nie powodując przy tym obciążenia, szybszego przetłuszczenia włosów. Ten dobry szampon do włosów cienkich nie ma w swoim składzie silikonów, parabenów, parafiny, SLS ani SLES.

Cienkim włosom pomoże także szampon Dove Nutrive Solutions Volume Lift. Posiada on ultralekką formułę, która wspomaga poprawę objętości włosów. Aby uzyskać lepsze efekty, warto stosować go łącznie z odżywką z tej samej serii.

 

 Zostaw Komentarz