O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Jak zrobić makijaż oczu z perfekcyjnym cieniowaniem?

Jak zrobić makijaż oczu z perfekcyjnym cieniowaniem?

Volume Million Lashes – piękne rzęsy potrzebują oprawy

Wiele pań rezygnuje z kompletnego makijażu oka na co dzień, stawiając na wyraziste podkreślenie rzęs. Stosując sprawdzone produkty, np. tusz od L’Oreal Paris Volume Million Lashes, możemy być pewne, że nasz codzienny look będzie perfekcyjny w swoim minimalizmie. Czy nie warto jednak eksperymentować i bawić się makijażem? Jeżeli chcesz odmienić swój wizerunek, ale nie wiesz, od czego zacząć, spróbuj jednej z popularniejszych technik wizażowych – cieniowania.

Cieniowanie oczu krok po kroku:

  • Aby makijaż utrzymał się przez długi czas, pokryj powiekę bazą i delikatnie przypudruj transparentnym pudrem. Baza pod cienie sprawi, że kosmetyki będą się lepiej trzymały na powiece, ale także ujednolici strukturę skóry.
  • Na część ruchomą górnej powieki, aż po jej załamanie, zaaplikuj białą kredkę. Aby optycznie powiększyć oko, nałóż odrobinę w wewnętrzny kącik oka. Nie musisz bardzo przykładać się do nakładania, ponieważ w dalszym etapie makijażu będziesz rozcierać kredkę.
  • Weź miękki pędzelek z syntetycznego włosia i nałóż na całą górną powiekę – aż po załamanie – cień transferowy. Stawiaj na delikatne kolory – wanilie, jasne beże oraz wszelkie kremowe odcienie.
  • Na środkową część powieki górnej nałóż wybrany cień. Jeżeli stawiasz na delikatny dzienny makijaż, możesz wybrać brązowy cień ze złotą poświatą. Jeśli nie boisz się eksperymentów, postaw na cień w intensywnym kolorze, który wydobędzie głębię spojrzenia. Dzięki uprzedniemu zastosowaniu białej bazy kolor cienia będzie głęboki i „czysty”.
  • Konkretne cieniowanie zaczynamy od modelowania zewnętrznego kącika oka ciemnym kolorem, np. brązem, fioletem czy przybrudzonym odcieniami żółci lub zieleni. Kolor nakładamy w załamanie i przeciągamy, tworząc kształt litery „C”, docierając do zewnętrznego kącika oka.
  • Brązowy cień rozcieramy ku górze, wykorzystując jaśniejszy odcień tego koloru. Blendowanie wykonujemy kolistymi ruchami, wykorzystując do tego celu miękki, puchaty pędzel. Dobierając kolor o dwa tony jaśniejszy, uzyskamy naturalny efekt przejścia.
  • W przypadku delikatnych dziennych makijaży warto rozświetlić wewnętrzny kącik oka w subtelny sposób, np. używając rozświetlacza. Przy bardziej zdecydowanych make-upach lepiej sprawdzą się cienie metaliczne.
  • Kiedy praca nad górną powieką jest ukończona, czas przejść do dolnej. Na linię wodną aplikujemy cielistą kredkę, aby optycznie powiększyć oko, a całą dolną powiekę pokrywamy kolorem, w którym wykonałyśmy cieniowanie. Panie, które preferują mocniejszy look, mogą dodatkowo przyciemnić dół czarną kredką.
  • Wisienką na torcie każdego cieniowania jest podkreślenie rzęs. Długie, podkręcone i gęste rzęsy to ozdoba każdej kobiety, dlatego nie zapominajmy o ich starannym wyczesaniu, a w razie potrzeby doklejeniu kilku kępek. Aby uzyskać efekt sztucznych rzęs, warto sięgnąć po sprawdzony tusz, np. Volume Million Lashes.

Tusz do rzęs – niezbędnik każdej kobiety

Volume Million Lashes to tusz, któremu zaufały miliony kobiet. Bogata formuła produktu sprawia, że już po kilku ruchach rzęsy wydają się wyraźnie grubsze i bardziej gęste – efekt sztucznych rzęs utrzymuje się przez cały dzień.
Pamiętaj, że bez odpowiedniego wytuszowania rzęs nawet najstaranniej wykonane cieniowanie będzie prezentowało się po prostu blado!
Zostaw Komentarz