O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Skuteczna pielęgnacja cery wrażliwej

Skuteczna pielęgnacja cery wrażliwej

Cera wrażliwa jest kapryśna. Źle reaguje na różnego rodzaju kosmetyki, jest niezwykle skłonna do podrażnień, często się czerwieni, a na źle dobrane specyfiki reaguje łuszczeniem się lub przetłuszczaniem. Dowiedz się, na czym polega skuteczna pielęgnacja cery wrażliwej i czego najbardziej potrzebuje.

Demakijaż cery wrażliwej

Cera wrażliwa potrzebuje naprawdę dogłębnego oczyszczania. Niestety bardziej niż inne typy skóry jest podatna na negatywne działanie czynników zewnętrznych, a resztki makijażu bardzo ją obciążają. Dlatego demakijaż w jej przypadku to absolutna podstawa. Skuteczna pielęgnacja w tym wypadku oznacza stosowanie kosmetyków dogłębnie oczyszczających z idealną regularnością.

Demakijaż warto przeprowadzać wyłącznie za pomocą płynu micelarnego. Jego wodna konsystencja jest przyjazna dla skóry, a niezwykła technologia miceli sprawia, że nie musisz trzeć, by usunąć zanieczyszczenia. Płyny micelarne z olejami, które są bardziej tłuste, poradzą sobie nawet z wodoodpornym tuszem, więc idealny demakijaż masz na wyciągnięcie ręki.

Skuteczna pielęgnacja = oczyszczanie

Codzienny demakijaż jest obowiązkowy. Usuwanie make-upu warto połączyć z dodatkowym odżywianiem lub nawilżaniem. Sięgnij po kosmetyki, które nie tylko oczyszczają, lecz także pielęgnują i otulają skórę warstewką ochronną. Idealnie sprawdzają się preparaty w formie żelu, ponieważ dodatkowo nawadniają i są bardzo delikatne.

Od czasu do czasu musisz koniecznie sięgnąć po maski oczyszczające. Istnieje wiele składników, które w delikatny sposób usuną wszystkie, nawet najgłębsze zanieczyszczenia. Najbardziej powszechnym jest aktywny węgiel, możesz także poszukać kosmetyków z ogórkiem. Zrezygnuj natomiast z ostrych peelingów z drobinkami, zamieniając je na delikatne kremy peelingujące lub scrub enzymatyczny.

Tonizowanie cery wrażliwej

Tonizowanie to ten punkt codziennej pielęgnacji, który bywa czasami pomijany przez osoby o skórze wrażliwej. Uznaje się, że toniki to kosmetyki nieco „ostre” i mocno wysuszające, które tylko podrażniają, a w przypadku cery wrażliwej może mieć to bardzo duże konsekwencje. Jednak warto wiedzieć, że skuteczna pielęgnacja wymaga tonizowania. Możesz do tego celu użyć specyfików o lekkiej formule, opartych na naturalnych i subtelnych składnikach.

Tonizowanie ma bardzo wiele zadań. Nie tylko usuwa ostatnie resztki zanieczyszczeń i makijażu, lecz także koi i niweluje uczucie ściągnięcia. Najważniejszą funkcją toniku jest utrzymanie odpowiedniego pH skóry i optymalnej równowagi hydrolipidowej. Wtedy tkanka jest lepiej przygotowana na przyjęcie innych kosmetyków, a składniki odżywcze lepiej i szybciej przenikają w jej głąb.

Idealny krem do cery wrażliwej

Skuteczna pielęgnacja polega przede wszystkim na uspokojeniu nadreaktywnej skóry, zniwelowaniu podrażnień i zapobieganiu powstawania nowych. Krem na noc powinien przede wszystkim koić i dbać o nawilżenie, ale bez zbędnego natłuszczania, które może być obciążające. Należy także codziennie stosować odpowiedni krem pod oczy, ponieważ ten obszar twarzy jest jeszcze bardziej wrażliwy. Natomiast krem na dzień powinien chronić przed wolnymi rodnikami i czynnikami zewnętrznymi. Warto stosować także filtr, ponieważ cera wymagająca źle reaguje na promieniowanie słoneczne i od razu bardziej się przesusza.

To trochę za dużo na raz, zwłaszcza jeśli codziennie stosujesz podkład. Cera wrażliwa może potrzebować dość dużo kosmetyków, a jednocześnie może źle zareagować na ich nadmiar. Dlatego warto znaleźć preparat wielofunkcyjny, który zadba o kilka potrzeb naraz. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku są kremy BB, które nie tylko nawilżają, lecz także perfekcyjnie zakrywają wszystkie niedoskonałości i nie obciążają skóry.

Skuteczna pielęgnacja cery wrażliwej

Woman removing makeup with cotton swab pad from face. Young girl taking care of skin. Skincare concept. Studio shot on blue
Zostaw Komentarz