O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Sukienki rozkloszowane w stylu Audrey Hepburn, Brigitte Bardot i Grace Kelly

Sukienki rozkloszowane w stylu Audrey Hepburn, Brigitte Bardot i Grace Kelly

Sukienki rozkloszowane w stylu Audrey Hepburn, Brigitte Bardot i Grace Kelly

Moda na sukienki rozkloszowane z lat 50. wraca co kilka lat. To dlatego, że krój takich kreacji jest niebywale kobiecy, seksowny i elegancki. A te wartości są ponadczasowe.

Workowate ciuchy oversize

Niestety moda ostatnich dwóch lat nas – zwolenniczki kobiecości – nie rozpieszczała. Modne były kroje oversize, szerokie, wielkie i workowate, kryjące doszczętnie każdy element kobiecości i seksapilu. Każda zwolenniczka pokazywania tego, co kobiece, raczej nie mogła się odnaleźć w ówczesnych trendach.

Powrót do kobiecości

Tej wiosny stanowczo możemy triumfować powrót do krojów kobiecych, które podkreślają atuty kobiecej urody – dekolt, talię, piersi, zgrabne łydki. Sukienki rozkloszowane nadają także dziewczęcej frywolności swoim krojem. Ruch sukienki, w który wprawia ją kobiecy chód wygląda tanecznie i bardzo zmysłowo.

Wcale nie musisz wyglądać jak dama z dawnej reklamy Coca Coli

To, że zastanawiasz się nad kupnem sukienki rozkloszowanej, nie znaczy, że musisz do niej dobierać dodatki à la lata 50. Współczesna zabawa modą nie oznacza wcale „przebieranek”. Zakładając sukienkę rozkloszowaną, wcale nie musisz przebierać się za panią domu z tego okresu. Wręcz przeciwnie. Należy do takich sukienek dobierać odpowiednie dodatki, aby nie popaść w przesadę. Dobrze przedstawiła ten styl blogerka modowa, Krystyna Bałakier. Połączyła trend kwiatowy, jeden z najmodniejszych w tym sezonie, z rozkloszowaną sukienką. Stworzyła elegancką, acz codzienną stylizację, umiejętnie dobrała współczesną torebkę i szpilki, dzięki czemu stylizacja jest udana i całkowicie współczesna.

Dla kogo najlepsze sukienki rozkloszowane?

Najlepiej rzec – dla każdej kobiety, która lubi podkreślać swoją kobiecość w subtelny sposób, niekoniecznie wyzywający. Każda kobieta będzie wyglądać w takiej sukience rewelacyjnie. Należy jednak dopracować te elementy naszej figury, które nie są idealne – jeżeli mamy małe piersi, załóżmy push-up, jeżeli mamy figurę jabłka i brak talii, plus duży brzuch – zadbajmy o majtki zbierające figurę, dzięki czemu sukienka sama podkreśli talię. Z pewnością niskie kobiety do takich sukienek powinny założyć wysokie obcasy, w przeciwnym wypadku bardzo się skrócą. Chociaż należy przyznać, że sukienki rozkloszowane najlepiej wyglądają właśnie z obcasami. Dozwolone jest inne obuwie, lecz nigdy nie będzie wyglądać tak efektownie jak szpilki.

Jakie więc dodatki?

Oczywiście to, że nie należy wybierać dodatków z lat 50., nie oznacza, że należy zrezygnować na przykład z żakietu. Zarówno kapelusz, apaszka, czy korale będą dobrze wyglądać, o ile nie przesadzimy i odpowiednio je dopasujemy. Wybierajmy rzeczy raczej klasyczne i eleganckie. Do takich sukienek najlepiej sprawdzają się żakiety krótkie do talii, dzięki czemu jeszcze mocniej podkreślamy jej linię i łamiemy linię sukienki, a żakiet nie podwija się niefortunnie. Całkiem dobrze także wyglądają skórzane marynarki lub kurtki, również krótkie. Nadają lekkiego pazura stylizacji, pozostawiając ją wciąż we współczesności.

Zostaw Komentarz