Długie włosy

Długie włosy są jak najbardziej na czasie. Możemy z nimi robić dosłownie wszystko, uczesać w koka, stylowo upiąć czy też pokręcić lub wyprostować. Długie włosy pasują kobietom wysokim. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, między innymi regularnego podcinania końcówek , dzięki temu są zdrowe i mocne. Końcówki podcinamy raz w miesiącu około 2 cm.

W ostatnich latach pojawiło się na rynku wiele produktów, które nadają włosom wspaniały wygląd, oczywiście należy je stosować przez kilka tygodni. Jeśli chcemy mieć dzisiaj loki, a pojutrze całkiem gładkie włosy, to nie jest problem. Fryzjer poradzi i wyjaśni, jak modelować fryzurę. Dzięki odpowiednim zabiegom włosy będą zawsze wyglądać wspaniale.

Wiele kobiet chce zapuścić włosy, powinny one tylko od czasu do czasu korygować fryzurę. Nie decydować się w tym czasie na nową. Konieczne jest podcinanie włosów tak, aby mogły swobodnie rosnąć. Zabiegi pielęgnacyjne należy dobierać do swoich włosów. Używać fluidu wygładzającego, który zamyka włosy i chroni je przed działaniem czynników mechanicznych, nadając im zdrowy wygląd. Warto by się zastanowić, czy zapuszczać zniszczone włosy.

Długie, zniszczone włosy wyglądają o wiele gorzej niż krótkie, a na dodatek nie spowoduje to ich wzmocnienia i nie staną się piękniejsze. Zniszczone końcówki trzeba podcinać (najczęściej wystarczy 2-3 cm). Dopiero wtedy włosy będą ładnie rosnąć. Aby uprzyjemnić sobie fazę zapuszczania włosów i poprawić ich wygląd, można używać preparatu tonującego lub położyć na nich kolorowe refleksy. Nie czekaj, aż włosy osiągną zaplanowaną długość. Nie wszystkie rodzaje włosów nadają się na długą fryzurę. Być może właśnie aktualna długość włosów jest dla ciebie idealna.

Pielęgnacja włosów

Odpowiednia pielęgnacja włosów decyduje o zdrowiu włosów, dlatego na zabiegi pielęgnacyjne nie wolno żałować czasu. Przed myciem włosów dokładnie należy je wyczesać szczotką lub grzebieniem. Jest to najbardziej wskazane jeśli używamy codziennie kosmetyków do stylizacji włosów. Dzięki temu usuwamy nadmierną ilość kosmetyków, a szampon będzie bardziej skuteczny. Pozostałości kosmetyków przyklejają się do włosów, co utrudnia ich modelowanie i odbiera połysk. Jeśli stosujemy odżywki do włosów , powinny być one nakładane zaraz po umyciu włosów, ponieważ wilgotne włosy lepiej wchłaniają lecznicze składniki. Dokładnie wmasujemy odżywkę, lekko ją wgniatając, a następnie wyczesujemy włosy grzebieniem z szerokimi ząbkami. Dzięki temu preparat rozłoży się równomiernie na włosach, co zapewnia skuteczniejsze działanie.

Jeżeli myjemy włosy codziennie, dobrze jest , by co drugi dzień wmasować szampon we włosy i pozostawić przynajmniej na trzy minuty. Jeżeli myjemy włosy co drugi lub co trzeci dzień, mycie zaczynamy od użycia małej ilości szamponu, który należy dobrze spienić, a następnie delikatnie wmasować we włosy, aby przedłużyć czas jego działania. Gdy mamy odczucie, że włosy szybciej, jak normalnie , się przetłuszczają, można na jakiś czas przerwać stosowanie odżywek.. Za dużo odżywki odbiera sprężystość kosmykom. Jeśli włosy są lekko zniszczone, powinniśmy odżywiać je co piąte lub co szóste mycie. Na włosy bardzo zniszczone nakładamy odżywkę co trzecie mycie. Należy zadbać również ,by włosy były chronione po umyciu ich. Stosujemy balsamy do włosów , które wnikają w nie. Są to kosmetyki bez spłukiwania a co najważniejsze pielęgnują włosy, zamykają je i chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Po każdym umyciu włosów, koniecznie trzeba spłukać je zimną wodą. Działa to bardzo korzystnie na włosy. Poprawia ukrwienie głowy i sprawia ,że włosy będą się błyszczeć. Ważne jest czesanie kosmyków. Najpierw rozczesujemy końcówki, potem środkową część włosów, na końcu przy nasadzie. Podczas tej czynności daje się zauważyć czy włosy są zdrowe. Otóż jeśli grzebień przesuwa się gładko po włosach to oznacza, że nie musimy się martwić, bo włosy są zdrowe. Przy długich włosy stosujemy odżywkę w sprayu, która ułatwi rozczesywanie. Nie wycieramy zbyt mocno włosów ręcznikiem. To może je splątać i spowodować uszkodzenia w trakcie rozczesywania. Najlepiej delikatnie wycisnąć z nich wodę w miękki ręcznik.

Długie włosy

Uważa się, że kobiety, które posiadają długie włosy są bardziej atrakcyjne i pociągające. Mężczyźni wolą umawiać się na randki z długowłosymi dziewczynami. Wynika to przede wszystkim z tego, że według niektórych z nich, kobiety z długimi włosami wyglądają bardziej kobieco i seksownie.

Długie włosy teoretycznie wysmuklają całą figurę. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z ich długością, zwłaszcza, gdy osoba je nosząca należy do raczej niskich. Maksymalna długość powinna sięgać do pasa. Długie włosy są jak najbardziej na czasie. Długie włosy są piękne w każdym kolorze czy to są rude, czy czarne, kręcone czy proste, ale jest jeden warunek, muszą być zadbane. Są zdecydowanie najmodniejsze i najbardziej plastyczne.

Jeśli długie włosy są słabe i cienkie, lepiej je skróć gdyż krótkie lub półdługie są lżejsze, łatwiej je, wymodelować. Można z nimi robić dosłownie wszystko, uczesać w koka, stylowo upiąć czy też pokręcić lub wyprostować.
W długich włosach dobrze wyglądają kobiety wysokie. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, między innymi regularnego podcinania końcówek dzięki temu są zdrowe i mocne.

Długie włosy domagają się szczególnej troskliwości. Są, bowiem zwykle bardziej zniszczone przy końcach niż przy skórze głowy, często się rozdwajają. Wymagają, więc pielęgnacji takimi preparatami, które wzmocnią nadszarpnięte końcówki, jednocześnie nie obciążając nadmiernie włosów u nasady.

Zniszczone końcówki podcinaj (najczęściej wystarczy 2-3 cm). Dopiero wtedy włosy będą ładnie rosnąć. Aby uprzyjemnić sobie fazę zapuszczania włosów i poprawić ich wygląd, możesz użyć preparatu tonującego lub położyć na nich kolorowe refleksy. Długie włosy przysparzają wiele problemu swoim właścicielkom: zazwyczaj od połowy ich długości są suche, pozbawione blasku, wybarwione. Jeśli włosy przy skórze szybko się przetłuszczają natomiast ich końce są suche, pozbawione witalności, wówczas na fragment włosów od skóry głowy do 5 – 10 cm należy nakładać szampon przeznaczony do przetłuszczającej się skóry głowy, zwiększający objętość włosów, natomiast na dalszą część włosa szampon przeznaczony do włosów suchych. Tym sposobem cała długość włosa otrzyma takie składniki, jakich potrzebuje.

Dzięki odpowiednim zabiegom długie włosy będą zawsze wyglądać wspaniale. Dlatego stosujemy szampony do długich włosów, a ich końce regenerujemy za pomocą specjalnych odżywek likwidujących rozdwajanie się włosa. Tworzą one ochronną otoczkę, zapobiegającą dalszym zniszczeniom.. Jeśli chcesz zapuścić długie włosy, powinnaś tylko od czasu do czasu korygować fryzurę. Nie decyduj się w tym czasie na nową. Nie wszystkie rodzaje włosów nadają się na długą fryzurę. Być może właśnie aktualna długość włosów jest dla ciebie idealna. Masz jakieś mankamenty figury, Np. zbyt szerokie biodra lub dużą pupę? Dodaj swoim włosom objętości – odwrócą uwagę od problematycznych miejsc. Unikaj gładkich fryzur.

Na szczęście długie włosy nie znają ograniczeń, jeśli chodzi o kształt buzi. Wszystko zależy od dobrze dobranej fryzury.