O Mnie | Zaprzyjaźnione Blogi | Reklama

Regeneracja rzęs – jak skutecznie dbać o rzęsy?

Regeneracja rzęs – jak skutecznie dbać o rzęsy?

Rzęsy to jeden z największych atrybutów kobiecego piękna. Zadbane i długie rzęsy dodają urody, jednak słabe i łamliwe są praktycznie niewidoczne, pozbawiając oczy tajemniczej głębi. Jak skutecznie dbać o rzęsy czyniąc z nich prawdziwy atut?

Brak pielęgnacji rzęs przy częstym korzystaniu z różnego rodzaju tuszów może spowodować ich duże osłabienie. Dlatego warto się o nie zatroszczyć, a pielęgnację rzęs włączyć do stałych pielęgnacyjnych rytuałów.

Rzęsy oczywiście nie służą tylko do tego, by rzucać spod nich zalotne spojrzenia. Tak naprawdę pełnią dość prozaiczną funkcję, którą jest ochrona oka i zapobieganie zanieczyszczeniu spojówki przez różnego rodzaju pyłki i kurz.

Słabe i łamliwe rzęsy tracą więc nie tylko na urodzie, ale także są mniej skuteczną ochroną przed podrażnieniem oka czynnikami zewnętrznymi. Zaniedbane rzęsy mogą również zacząć rosnąć w nieprawidłowy sposób, wykrzywiając się pod nienaturalnym kątem – w kierunku oka, co również może prowadzać do bolesnych podrażnień oczu, a nawet stanów zapalnych.

Kiedy rzęsy wymagają regeneracji?

Regeneracja rzęs potrzebna jest najczęściej kobietom, które zbyt często korzystają z makijażu oczu, czyli z malowania i podkreślania rzęs tuszem. Taki makijaż z zastosowaniem różnego rodzaju tuszów i maskar, które pogrubiają i podkręcają rzęsy, na dłuższą metę może prowadzić do ich osłabienia i wypadania.

Oczywiście, rzęsy tak jak włosy, wypadają co jakiś czas. Jednak tak samo, jak w przypadku włosów, zbyt częsta utrata rzęs jest oznaką ich słabości, z którą trzeba walczyć.

Warto jeszcze nadmienić, że inne popularne zabiegi kosmetyczne polegające na sztucznym przedłużeniu rzęs także wpływają na rzęsy bardzo negatywnie, osłabiając cebulki i w efekcie niszcząc rzęsy.

Jak dbać o rzęsy, radzi Wapteka.pl?

Dlatego kobiety, które często tuszują rzęsy albo stosują sztuczne przedłużanie rzęs, koniecznie powinny dbać o ich regularne odżywianie za pomocą specjalnego serum do rzęs albo profesjonalnego regenerum do rzęs (KUP TUTAJ).

Słaby stan rzęs może być również spowodowany przez niedobór różnego rodzaju witamin i makroelementów. Jeśli nasze włosy czy paznokcie są słabe, to również nasze rzęsy nie będą pod tym względem odstawać od reszty – także będą słabe. Wtedy konieczna jest zmiana diety na bardziej zbilansowaną albo odpowiednia suplementacja witamin i minerałów.

Regeneracja rzęs – na czym polega?

Obecnie istnieje wiele różnego rodzaju środków i preparatów, które pomagają skutecznie zregenerować rzęsy, nadając im nie tylko zdrowego wyglądu i witalności, ale także znacznie zwiększając ich objętość.

Niezwykle skuteczne w regeneracji rzęs osłabionych są specjalne tusze pielęgnacyjne, które zawierają w sobie biotynę i kwas hialuronowy. Takie tusze równocześnie podkreślają piękno oka i zapewniają pełne zdrowie rzęsom.

W przypadku bardzo zniszczonych rzęs konieczne jest jednak serum do rzęs, które ma postać eyelinera. Jest to kompleksowa odżywka, w której skład wchodzi prowitamina B5, aloes, witamina E, a także ekstrakt ze świetlika i lipooligopeptydy. Sprawdź koniecznie serum przyśpieszające wzrost rzęs Long 4 Lasches.

Takie serum nakłada się za pomocą eyelinera na linię rzęs, co stymuluje cebulki rzęs, przyspieszając ich wzrost, zagęszczając je i pogrubiając.

Pielęgnacja rzęs nie jest trudna, wystarczą do tego odpowiednie środki i systematyczność. A efekty, na jakie można liczyć, to wzrost i pogrubienie rzęs, a często także ich zagęszczenie.1 Komentarz

  1. Agnieszka

    Bardzo przydatne informacje, nie wiedziałam że jest serum do rzęs z witaminami, tak na prawdę to są najważniejsze witaminy. Bedzie trzeba wypróbować.

Zostaw Komentarz