Fryzury dla blondynek

Blond włosy można farbować na wiele odcieni, najbardziej popularny jest średni blond. Nie od dziś wiadomo, że blondynki mają wielkie powodzenie wśród mężczyzn. Dłuższe włosy blond możemy upinać na kilka sposobów, modne są upięcia lekkie, niesforne, roztrzepane ale zarazem stylowe. W tym sezonie proponuję podkręcić delikatnie włosy, dzięki temu prostemu zabiegowi będzie ich więcej.

Blond włosy

Blond włosy zawsze są modne. Wiele znanych gwiazd kina, estrady, to blondynki. To, że kobiety chcą się do nich upodobnić jest rzeczą naturalną. Panie zmieniają inne kolory włosów na blond, gdyż właśnie ten kolor odmładza, powoduje ,że czujemy się bardziej kobieco, optymistycznie i miło. Ten kolor włosów ma mnóstwo odcieni: od piaskowego i muszli, aż do pszenicznego. Najpowszechniejsze są 2 odcienie blond: ciepły i zimny. W tych 2 kategoriach wyróżnia się konkretne kolory blond: platynowy lub srebrny blond (zimne) oraz słoneczny i złoty (ciepłe).

Ciepłe odcienie powinny wybierać kobiety o śniadej karnacji, ciemnej oprawie oczu i brązowych lub piwnych tęczówkach. Dla osób o chłodnej, bladej karnacji, jasnej oprawie oczu, niebieskich lub szarych tęczówkach zalecane są odcienie zimne. Brunetki muszą wiedzieć, że po zmianie koloru włosów będą musiały odpowiednio dopasować do niego makijaż i stylizację. Im ciemniejsze brwi, tym mniej pasuje do nich blond. Włosy blond wymagają szczególnej pielęgnacji, gdyż właśnie przy tym kolorze włosów problem stanowią odrosty. Odświeżając refleksy koloru blond, najpierw trzeba nałożyć preparat przy nasadzie włosów i na czubku głowy, by zlikwidować ewentualne odrosty, a potem na całej długości włosów. Dla włosów w okolicach karku należy używać ciemniejszego odcienia koloru blond, natomiast na czubku głowy –jaśniejszego. Dzięki temu fryzura nabierze naturalnego wyglądu. Włosy farbowane na blond często są wysuszone i matowe, potrzebują więc silnej regeneracji. Receptą dla nich to odżywki, maseczki i serum z aminokwasami, witaminami oraz leczniczymi kompleksami roślinnymi. Jeśli po farbowaniu żółkną, specjalne fioletowe szampony lub płukanki likwidują ten problem, przywracając włosom szlachetny blond. Z kolei produkty przeznaczone do utrzymywania koloru są wzbogacone o aminokwasy, które stabilizują kolor, oraz filtry UV, chroniące przed odbarwiającym włosy słońcem. Dbając o jasne włosy, nie zapominajmy o domowych sposobach naszych babć, np. płukaniu włosów w rumianku czy dziewannie.

Źródło artykułu dostępne na fryzury.qever.com.

Blond włosy

Blond – kolor włosów. Zazwyczaj przez kolor ten rozumie się odcienie od jasnego brązu aż do niemalże białego. Ocenia się, że w populacji ludzkiej na całym świecie występuje ok. 1,8% osób z różnymi odmianami jasnych włosów. Oprócz człowieka włosy koloru blond spotyka się m.in. u takich zwierząt jak: koty czy psy. Jasne włosy często spotyka się u dzieci. Dzieci z takimi włosami mogą się rodzić nawet w grupach etnicznych, u których cecha taka nie występuje u dorosłych. Z reguły włosy te ciemnieją wraz z wiekiem i przyjmują kolor jasnobrązowy lub ciemnobrązowy.

Blond włosy są charakterystyczne dla ludności północnej i środkowej Europy, na południu osoby takie są w zdecydowanej mniejszości. Blond włosy zawsze są modne, przykładem są aktorka Marylin Monroe czy solistka zespołu Blondie Debbie Harry. Wiele kobiet chce się upodobnić do tych znanych gwiazd. Kolor ten powoduje, że wyglądamy kobieco, optymistycznie i miło.

Włosy blond, to mnóstwo odcieni: od piaskowego i muszli, aż do pszenicznego. Włosy blond pięknie wyglądają, ale pod warunkiem, że są zadbane. Decydując się na utlenianie włosów lub na blond pasemka, nie każda kobieta zdaje sobie sprawę, że właśnie blondynki najbardziej muszą najstaranniej pielęgnować swoje włosy.

Włosy blond są szczególnie wrażliwe na różnego rodzaju chemikalia. Zanim wybierzemy się na basen, włosy należy umyć i nałożyć na nie odżywkę bez spłukiwania. Odżywka pomoże chronić włosy przed działaniem chloru i innych środków chemicznych, które znajdują się w wodzie. Zdarza się, że włosy pań, które często chodzą na basen, robią się „zielonkawe” pod wpływem nadmiernej ilości środków chemicznych, obecnych w chlorowanej wodzie. Podobnie rzecz się ma z opalaniem.

Przebywając dużo na słońcu, należy przed nim chronić włosy poprzez nałożenie na głowę chusty kapelusza lub czapki. Słońce wysusza utleniane włosy sprawiając, że robią się one matowe i sztywne. W ekstremalnych przypadkach mogą nabrać czerwonawej barwy. Zdecydowanie lepiej więc zapobiegać takim sytuacjom. Nie zapominajmy o systematycznym nawilżaniu, szczególnie gdy suszymy włosy suszarką , używamy lokówki lub prostownicy. Jeżeli to możliwe, starajmy się używać tych urządzeń nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Jeżeli używamy ich na co dzień, musimy pamiętać o nakładaniu ekstra mocnego żelu nawilżającego włosy.4Opłaca się zainwestować w dobry szampon i odżywkę przeznaczone do pielęgnacji włosów blond. Kosmetyki te pomogą długo utrzymać ładny kolor włosów.

Jeśli marzysz o tym, by zostać blond pięknością, lepiej oddaj swoje włosy w ręce fryzjera. Tak postąpić powinny zwłaszcza szatynki i brunetki. W ich wypadku domowe farbowanie może nie dać oczekiwanego efektu. Jasnowłose mogą zmieniać odcień swojej czupryny, stosując farby, szampony koloryzujące i pianki – ale z umiarem. Na włosach blond przepięknie wyglądają pasemka oraz balejaż.

Blond loki

Bardzo prosta fryzura dla pań, które mają naturalnie proste włosy. Końcówki włosów zostały podkręcone lokówką i utrwalone lakierem. Do całości stylizacji pasuje naturalny makijaż.

Damska fryzura z grzywką

Eleganckie uczesanie na wieczorne wyjście. Włosy, które są pocieniowane na całości nakręcono na lokówkę i każde pasmo spryskano podczas rozwijania mocnym lakierem. Grzywka pozostaje uczesana na gładko.

Pocieniowane włosy średniej długości

Włosy średniej długości zostały pocieniowane od połowy twarzy, grzywka pozostała dłuższa. Jest to naturalna  fryzurka na codzień, grzywka pozostała dłuższa. Włosy podkręcono lokówką i roztrzepano, całość spryskano lakierem.

Blond fryzury

Krótka fryzurka w kolorze blond z pasemkami z grzywką. Włosy pocieniowane na całości. Bardzo łatwa w utrzymaniu włosy suszymy, roztrzepujemy i spryskujemy lakierem.

Długie blond loki

Prosta codzienna fryzurka dla długich włosów, które zostały podkręcone lokówką i roztrzepane, całość spryskano lakierem. Włosy są pocieniowane na całej długości, dzięki czemu lepiej się układają.

Blond loczki

Prosta codzienna fryzurka dla włosów o średniej długości, które zostały podkręcone lokówką i roztrzepane, całość spryskano lakierem. Włosy są pocieniowane na całej długości, grzywkę zostawiono prostą.

Fajna męska fryzura

Dość krótka fryzurka zaczesana do tyłu, góra pozostawiona dłuższa. Wygląda elegancko i klasycznie. Włosy rozjasnione słońcem albo farbą, ciężko określić.

Uczesanie z warkoczem

Fryzura dla włosów średnich i długich. Zapleciony Warkocz z grzywki. Włosy lekko pofalowane nadają uczesaniu lekkości.