Fryzura z długich włosów

Kiedyś twierdzono, że tylko młode kobiety mogą nosić fryzury z długich włosów. Teraz długie włosy mogą nosić kobiety po czterdziestce. Każda kobieta może mieć długie włosy, lecz zależy to od osobowości, rysów twarzy i jakości włosów. Nic na siłę czy nic podlegającego modzie. Nosimy to, w czym czujemy się najlepiej, dotyczy to nie tylko ubrań, ale włosów również.

Warto cierpliwie poczekać na długie i zdrowe włosy niż zaniedbać ich końcówki kosztem uzyskania odpowiedniej długości w krótkim czasie. Być może niejedna kobieta lepiej wygląda w fryzurze zrobionej z krótkich lub półdługich włosów. Pamiętać musimy, że im dłuższe włosy, tym bardziej musimy o nie dbać. Istotne jest perfekcyjne strzyżenie, podcinanie końcówek (raz w miesiącu) i oczywiście odpowiednia pielęgnacja.

Fryzury z długich włosów będą bardziej ożywione, jeśli odpowiednio zostaną wycieniowane. Włosy wraz z upływem lat stają się słabsze i cieńsze, więc należy uważać z czesaniem w „koński ogon”. Gładkie i mocno związane włosy, przyciągają wzrok. Może to być niekorzystne, jeśli koński ogon nosi kobieta, która ma sporo zmarszczek. Ten rodzaj uczesania często wynika z wygody. Dlatego koński ogon trzeba układać luźno i bardzo lekko spinać. Nieco surowy wygląd poprawi kilka swobodnych kosmyków. Dzięki temu można wyglądać młodziej.

Długie włosy zawsze powinny być, chociaż delikatnie wycieniowanie. Obcięte prosto sprawiają wrażenie ciężkich i przytłaczają twarz. Długie włosy dają niezliczone możliwości tworzenia różnego rodzaju skomplikowanych fryzur oraz upięć. Najlepiej wyglądają w nich osoby z kwadratowa i owalną twarzą.

Długie włosy

Długie włosy są jak najbardziej na czasie. Możemy z nimi robić dosłownie wszystko, uczesać w koka, stylowo upiąć czy też pokręcić lub wyprostować. Długie włosy pasują kobietom wysokim. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, między innymi regularnego podcinania końcówek , dzięki temu są zdrowe i mocne. Końcówki podcinamy raz w miesiącu około 2 cm.

W ostatnich latach pojawiło się na rynku wiele produktów, które nadają włosom wspaniały wygląd, oczywiście należy je stosować przez kilka tygodni. Jeśli chcemy mieć dzisiaj loki, a pojutrze całkiem gładkie włosy, to nie jest problem. Fryzjer poradzi i wyjaśni, jak modelować fryzurę. Dzięki odpowiednim zabiegom włosy będą zawsze wyglądać wspaniale.

Wiele kobiet chce zapuścić włosy, powinny one tylko od czasu do czasu korygować fryzurę. Nie decydować się w tym czasie na nową. Konieczne jest podcinanie włosów tak, aby mogły swobodnie rosnąć. Zabiegi pielęgnacyjne należy dobierać do swoich włosów. Używać fluidu wygładzającego, który zamyka włosy i chroni je przed działaniem czynników mechanicznych, nadając im zdrowy wygląd. Warto by się zastanowić, czy zapuszczać zniszczone włosy.

Długie, zniszczone włosy wyglądają o wiele gorzej niż krótkie, a na dodatek nie spowoduje to ich wzmocnienia i nie staną się piękniejsze. Zniszczone końcówki trzeba podcinać (najczęściej wystarczy 2-3 cm). Dopiero wtedy włosy będą ładnie rosnąć. Aby uprzyjemnić sobie fazę zapuszczania włosów i poprawić ich wygląd, można używać preparatu tonującego lub położyć na nich kolorowe refleksy. Nie czekaj, aż włosy osiągną zaplanowaną długość. Nie wszystkie rodzaje włosów nadają się na długą fryzurę. Być może właśnie aktualna długość włosów jest dla ciebie idealna.

Długie włosy

Uważa się, że kobiety, które posiadają długie włosy są bardziej atrakcyjne i pociągające. Mężczyźni wolą umawiać się na randki z długowłosymi dziewczynami. Wynika to przede wszystkim z tego, że według niektórych z nich, kobiety z długimi włosami wyglądają bardziej kobieco i seksownie.

Długie włosy teoretycznie wysmuklają całą figurę. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z ich długością, zwłaszcza, gdy osoba je nosząca należy do raczej niskich. Maksymalna długość powinna sięgać do pasa. Długie włosy są jak najbardziej na czasie. Długie włosy są piękne w każdym kolorze czy to są rude, czy czarne, kręcone czy proste, ale jest jeden warunek, muszą być zadbane. Są zdecydowanie najmodniejsze i najbardziej plastyczne.

Jeśli długie włosy są słabe i cienkie, lepiej je skróć gdyż krótkie lub półdługie są lżejsze, łatwiej je, wymodelować. Można z nimi robić dosłownie wszystko, uczesać w koka, stylowo upiąć czy też pokręcić lub wyprostować.
W długich włosach dobrze wyglądają kobiety wysokie. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, między innymi regularnego podcinania końcówek dzięki temu są zdrowe i mocne.

Długie włosy domagają się szczególnej troskliwości. Są, bowiem zwykle bardziej zniszczone przy końcach niż przy skórze głowy, często się rozdwajają. Wymagają, więc pielęgnacji takimi preparatami, które wzmocnią nadszarpnięte końcówki, jednocześnie nie obciążając nadmiernie włosów u nasady.

Zniszczone końcówki podcinaj (najczęściej wystarczy 2-3 cm). Dopiero wtedy włosy będą ładnie rosnąć. Aby uprzyjemnić sobie fazę zapuszczania włosów i poprawić ich wygląd, możesz użyć preparatu tonującego lub położyć na nich kolorowe refleksy. Długie włosy przysparzają wiele problemu swoim właścicielkom: zazwyczaj od połowy ich długości są suche, pozbawione blasku, wybarwione. Jeśli włosy przy skórze szybko się przetłuszczają natomiast ich końce są suche, pozbawione witalności, wówczas na fragment włosów od skóry głowy do 5 – 10 cm należy nakładać szampon przeznaczony do przetłuszczającej się skóry głowy, zwiększający objętość włosów, natomiast na dalszą część włosa szampon przeznaczony do włosów suchych. Tym sposobem cała długość włosa otrzyma takie składniki, jakich potrzebuje.

Dzięki odpowiednim zabiegom długie włosy będą zawsze wyglądać wspaniale. Dlatego stosujemy szampony do długich włosów, a ich końce regenerujemy za pomocą specjalnych odżywek likwidujących rozdwajanie się włosa. Tworzą one ochronną otoczkę, zapobiegającą dalszym zniszczeniom.. Jeśli chcesz zapuścić długie włosy, powinnaś tylko od czasu do czasu korygować fryzurę. Nie decyduj się w tym czasie na nową. Nie wszystkie rodzaje włosów nadają się na długą fryzurę. Być może właśnie aktualna długość włosów jest dla ciebie idealna. Masz jakieś mankamenty figury, Np. zbyt szerokie biodra lub dużą pupę? Dodaj swoim włosom objętości – odwrócą uwagę od problematycznych miejsc. Unikaj gładkich fryzur.

Na szczęście długie włosy nie znają ograniczeń, jeśli chodzi o kształt buzi. Wszystko zależy od dobrze dobranej fryzury.

Proste długie włosy

Prosta codzienna fryzurka dla długich włosów bez grzywki, które układamy za pomocą grubej szczotki  i roztrzepujemy, całość spryskano lakierem. Włosy są pocieniowane tylko na końcówkach.

Blond kręcone loczki

Wieczorowa fryzurka dla długich włosów z grzywką, które zostały podkręcone lokówką, całość spryskano lakierem. Włosy są pocieniowane na końcówkach, dzięki czemu lepiej się układają.

Lindsay Lohan

Fryzura dla długich włosów bez grzywki, która zostały pocieniowane na końcówkach. Fryzura jest bardzo łatwa do ułożenia, wystarczy użyć suszarki.

Fantazyjny warkocz

Długie włosy zostały upięte na bok, zapleciono warkocz, wcześniej zostawiono kilka luźnych pasemek po bokach, następnie została użyta gofrownica i pasemka nią potraktowane wpleciono w warkocz.

Misz masz na głowie

Wersja dla pań z długimi włosami, które nie przepadają za klasyką. Górna partię włosów zostawiamy prostą, natomiast resztę nakręcamy na papiloty i podpinamy wsuwkami.

Elegancka fryzura wieczorowa

Fryzura dla pań z długimi lub średnimi włosami. Istotny dodatek stanowi delikatna opaska, prawie niewidoczna. Włosy zostały nawinięte na grube wałki następnie upięte spinkami z tyłu.

Fale z ozdobną spinką

Fryzura prosta w wykonaniu, idealna na większe wyjścia. Włosy zostały wcześniej nakręcone na wałki. Spinka stanowi tutaj nieoceniony dodatek.

Długie włosy z ozdobnym upięciem

Wersja dla pań z długimi włosami, ozdobna spinka nadaje fryzurze charakteru i lekkości. Włosy pofalowane sprawiają, ze fryzura wygląda bardzo naturalnie. Fryzura pasuje do wszystkich typów urody.