Kręcone włosy

Marzysz o pięknych lokach? Chcesz mieć kręcone włosy? Teraz to nie problem, a co najważniejsze będziesz mieć fryzury loki w taki sposób, że nie zniszczysz swoich włosów. Techniki otrzymywania kręconych włosów są różne i są doskonałym rozwiązaniem, kiedy masz ochotę na taki fryz jak fryzury loki zarówno w domu, jak i w podróży. Zastosowanie tych metod nie wymaga wiele czasu i pracy. Warto jednak pamiętać, aby nie obciążać włosów kosmetykami do modelowania lub pielęgnacji, ponieważ kręcone włosy muszą być sprężyste.

Naturalne kręcone włosy stworzysz za pomocą klipsów, folii aluminiowej lub serwetek. Przed i w trakcie robienia loków musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze włosy zawsze należy suszyć suszarką, przesuwając ją we wszystkich kierunkach. Następnie używać łagodnego powietrza dyfuzora. Po drugie włosy idealne do kręcenia to prawie suche włosy. Podczas nawijania kosmyków nie należy zgniatać końcówek. Jednakowej grubości pasma nawijać na papiloty lub spinać klipsami.

Podczas układania włosów lub wgniatania w nie preparatów utrwalających fryzury, głowę należy przychylić lekko na bok, dzięki temu loki będą mniej skręcone i większe niż po nawinięciu zwisających prosto pasm włosów. Po tych czynnościach, na włosy koniecznie należy nałożyć żel lub piankę, równomiernie je zgniatając.

Źródło artykułu dostępne na fryzury.qever.com.

Kręcone włosy

Kręcone włosy mają podobno najczęściej osoby rude, a czasem też blondynki i szatynki. Kręcone włosy są zazwyczaj z natury gęste, lecz matowe. Zbudowane są trochę inaczej niż włosy gładkie – ich struktura jest nierówna, a łuski lubią się odchylać, przez co włosy nie odbijają tak dobrze światła. Trudno nad nimi zapanować, gdyż najchętniej każdy z nich sterczy w inną stronę. Na dodatek są różnej długości, bo przecież nie da się ich równo obciąć. Dlatego nad kręconymi włosami zawsze unosi się puszysta aureolka. I chociaż wygląda to zabawnie, zazwyczaj posiadaczki kręconych włosów marzą o tym, by je wyprostować, bo z kręconymi same kłopoty.

Nawet zwykłe codzienne czesanie jest problemem. Włosy plączą się i zwijają, tak że trudno wetknąć w nie grzebień czy szczotkę, więc się je szarpie i ciągnie. A na dodatek, mimo że najczęściej są dość grube, łatwo je uszkodzić. Włosy kręcone często są suche jak pieprz, dlatego przede wszystkim trzeba je nawilżać na całej długości.
Myjmy je więc tak często, jak potrzeba, ale do pielęgnacji wybierajmy szampony i odżywki nawilżające albo kosmetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji włosów kręconych, które dodadzą im sprężystości i elastyczności.

Bardzo ważna jest także odżywka. Dzięki niej skręcone włosy stają się bardziej „śliskie”, nie plączą się i łatwiej je rozczesać bez szarpania i wyrywania. Nabierają gładkości, stają się lśniące i – zamiast się puszyć – układają się w efektowne loki. Od czasu do czasu kręconym włosom warto również zafundować maseczkę odżywczą.

Jaką fryzurę można ułożyć z kręconych włosów? Włosy naturalnie kręcone rzadko układają się w piękne fale – na ogół są suche i przypominają z wyglądu siano. Ale od czego mamy kosmetyki! Zacznijmy od pianek nawilżających, najlepiej do włosów kręconych. Nakładamy je na włosy, które potem suszymy, ugniatając palcami lub modelując szczotką. Można też nakręcić je na grube wałki lub papiloty. To tylko pozorny paradoks – nawinięcie pasm włosów uporządkuje loki i podkreśli ich naturalny skręt.

W poskromieniu kręconych przesuszonych włosów pomogą też wszelkie produkty lekko natłuszczające i nabłyszczające, ale takie, które nie będą sklejały włosów. Do tej roli nadają się woski, kremy, kosmetyki nabłyszczające.. Nie sprawdza się za to gęsty żel, który skleja włosy. Fryzurę można utrwalić lakierem uelastyczniającym i nabłyszczającym włosy. Loki i fale są aktualnie jak najbardziej na topie, dlatego warto wykorzystać naturalną skłonność włosów do układania się, podkreślając tylko ich skręty.

Włosy kręcone prezentują się najefektowniej, gdy są dłuższe, pod warunkiem jednak, że są mocne i gęste. Jeśli zdecydujemy się na średnią długość, włosy kręcone zawsze będą wyglądać jak afro. Kręcone włosy można również ostrzyc bardzo krótko, ale tu może nas spotkać niespodzianka. Kiedy są krótko obcięte, często nie kręcą się aż tak bardzo i może się nagle okazać, że zamiast zgrabnych loczków mamy tylko niesforne fale.

Warto jednak pamiętać, aby nie obciążać włosów kosmetykami do modelowania lub pielęgnacji, ponieważ kręcone włosy muszą być sprężyste Naturalne kręcone włosy stworzysz za pomocą klipsów, folii aluminiowej lub serwetek. Przed i w trakcie robienia loków musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach: włosy trzeba wysuszyć suszarką, przesuwając ją we wszystkich kierunkach, bo włosy idealne do kręcenia to prawie suche. Podczas nawijania kosmyków nie wolno zgniatać końcówek. Jednakowej grubości pasma należy nawijać na papiloty lub zepnij klipsami Po myciu włosy kręcone są zwykle poplątane, trudno je rozczesać. Dlatego najpierw używamy odżywki, a po jej spłukaniu , kremu lub fluidu prostującego pasma.

Fryzura z włosów kręconych

Krótkie włosy kręcone lepiej się układają, jeśli będą dobrze wycieniowane i nawilżone. Włosy kręcone jak na zdjęciu można uzyskać podkręcając je lokówką, a następnie utrwalamy lakierem i gotowe.

Taylor Swift

Wieczorowa fryzura dla średniej długości włosów, które zostały podkręcone lokówką i upięte z boku, całość spryskano lakierem. Idealnym dodatkiem są kolczyki z cyrkoniami i delikatny makijaż.

Blond loczki

Prosta codzienna fryzurka dla włosów o średniej długości, które zostały podkręcone lokówką i roztrzepane, całość spryskano lakierem. Włosy są pocieniowane na całej długości, grzywkę zostawiono prostą.

Naturalne loczki

Fryzura z długich naturalnie kręconych włosów bez grzywki, usztywniono je za pomocą lakieru i rozdzielono na dwa pasma. Wszystko wygląda bardzo naturalnie. Całość uzupełnia delikatny makijaż.

Bajkowe loczki

Fryzurka dla włosów średnich, loczki są naturalne, zostało jedynie użyte troszeczkę żelu do włosów.

Nicole Scherzinger

Bardzo długie czekoladowe włosy Nicole Scherzinger zostały tylko lekko podkręcone, aby nabrać puszystości. Włosy są pocieniowane tylko na końcówkach.

Beyonce

Burza rozwianych loków to jej znak rozpoznawczy, zazwyczaj właśnie ma taka fryzurę.

Naturalne długie fale z grzywką

Fryzura prosta w wykonaniu, a jednocześnie bardzo naturalna i elegancka. Włosy podkręcone lokówką. Dodatkiem, który zawsze się sprawdza są długie kolczyki