Puszyste włosy

Puszyste i gęste włosy to marzenia prawie każdej z nas. W jaki prosty sposób ten efekt można osiągnąć? Aby włosy były bardziej sprężyste i puszyste, trzeba je najpierw odpowiednio podsuszyć, czyli masujemy je tuż przy nasadzie, okrągłymi ruchami palców (suszarka powinna być nastawiona na niższy bieg), aż poczujemy, że włosy zaczynają „odstawać” od głowy. Następnie rozcieramy w dłoniach niewielką ilość pianki lub żelu i „zgniatamy” włosy na całej ich powierzchni. Aby włosy nabrały puszystości muszą być przede wszystkim dobrze wycieniowane. Dzięki cieniowaniu włosy wydają się być gęściejsze. Krótkie fryzury najkorzystniej prezentują się z asymetryczną grzywką oraz z wycieniowanymi końcówkami i pazurkami. Jeśli włosy bardzo się przetłuszczają można je myć częściej, nawet codzienne.
www.styllowy.pl

Do codziennego mycia należy używać odpowiednich jednak szamponów. Muszą być one bardzo delikatne. Pamiętajmy również, że im częściej myjemy włosy tym bardziej będą one nam się przetłuszczać. Szampon spłukuje naturalną ochronę włosów wytwarzaną przez skórę głowy. Nie znaczy to, że mamy myć włosy raz na tydzień, jednak codzienne mycie może stać się po pewnym czasie odwrotne w skutkach. Dzięki użyciu dyfuzora nasze włosy unoszą się do góry a fryzura jest bardziej puszysta. Suszenie zwykłą suszarką daje podobne rezultaty, gdy suszymy włosy ze spuszczoną głową w dół. Włosy suszymy zawsze od nasady.

Efekt puszystych włosów daje użycie fena. Fenem podnosimy włosy wyłącznie od nasady. Jest to najlepsza metoda na bujną czuprynę. Gęste maseczki, głęboko odżywiające włosy są zwykle zbytnim obciążeniem dla cienkich, delikatnych włosów. Zamiast ich należy stosować odżywki przeznaczone do włosów pozbawionych objętości, najlepiej w postaci delikatnych pianek czy lakierów. Należy również unikać stosowania szamponów typu 2 w 1, wosków oraz past modelujących do włosów. Balejaż daje wrażenie że włosów jest więcej niż w rzeczywistości. Pasemka powinny być cienkie, jedynie o kilka tonów różniące się od reszty włosów.

Włosy półdługie

Z włosów półdługich podobnie jak z długich można zrobić wiele ciekawych fryzur. Można z nimi dosłownie zrobić wszystko. Czy to uczesać kosmyki w koka czy w warkocz a nawet można pokusić się na bardziej luzackie fryzury. Włosy półdługie pozwalają na poprawienie proporcji zbyt szerokich części twarzy. Ostre rysy twarzy można złagodzić, cieniując włosy na kilka długości. Dla osób o długiej szyi najodpowiedniejsza jest fryzura, która się kończy na odcinku między podbródkiem a ramionami. Włosy półdługie można układać na wiele sposobów. Dobrze obcięta fryzura utrzymuje się przez wiele tygodni i nie sprawia problemów z ułożeniem.

Włosy średniej długości z grzywką. Mocno wycieniowane, grzywka delikatna, nieciężka do linii brwi. Fryzura będzie pasować do Pani, której natura nie zapewniła gęstych, mocnych włosów, a wręcz przeciwnie, cienkie, rzadkie.
Fryzura dla blondynki, brunetki, szatynki i rudej. Fryzura z włosów średniej długości, cienkich i miękkich. Świetna, dodająca młodzieńczego uroku. Odpowiednia dla każdego kształtu twarzy. Włosy mocno wycieniowane, długa grzywa opadająca na oczy.

Włosy półdługie gładkie. Świetna fryzurka na różne okazje, dodająca młodzieńczego uroku. Bardzo ładnie prezentuje się na ciemnych włosach – brązowych, kasztanowych, dla ożywienia można zastosować kontrastowe refleksy. Włosy modelujemy na okrągłej szczotki, z boku przedziałek, włosy opadające na jedno oko. Włosy uniesione u nasady, spłaszczone ku dołowi, tworzą efekt bombki. Dla uzyskania większej gładkości końcówki włosów możemy przeprasować prostownicą.

Fryzura dla długich włosów

Odpowiednia i bardzo prosta fryzura dla pań, które mają naturalnie proste włosy. Końcówki włosów zostały podkręcone szczotką i utrwalone lakierem. Do całości stylizacji pasują mocno podkreślone usta.

Długie włosy z pasemkami

Propozycja fryzury z grzywką dla długich włosów. Włosy układamy na miękkiej szczotce, można je także wyprostować prostownicą. Włosy zafarbowano na jeden kolor, ale dla lepszego efektu dodano kilka jasnych pasemek.

Krótka fryzura z dłuższą grzywką

Bardzo fajna krótka fryzurka z dłuższą grzywką. Na całości starannie wycieniowana, tył krótszy. Włosy suszymy i układamy na jedwab, można je także wyprostować prostownicą.

Blond fryzura z grzywką

Dłuższa, prosta fryzurka z grzywką. Włosy pocieniowane na końcówkach, grzywkę zostawiono prosta. Fryzurę suszymy i układamy na wosk lub jedwab, można je także wyprostować prostownicą.

Postrzępiona fryzurka

Roztrzepana fryzurka dla włosów o średniej długości z grzywką, które zostały mocno pocieniowane i roztrzepane, całość spryskano lakierem. Włosy są pocieniowane na całej długości, dzięki czemu łatwiej się układają.

Ładne pazurki

Bardzo ładnie pocieniowana fryzurka dla włosów o średniej długości, które zostały wyprostowane i roztrzepane, całość spryskano lakierem. Włosy są pocieniowane na całej długości, świetnie się układają.

Pocieniowane emo

Fryzura ciemne włosy emo z grzywką. Włosy zostały postrzępione na całości,  góra jest obcięta dość krótko. Fryzurka bardzo łatwa do układania, nie wymaga dużo czasu.

Uczesania z krótkich włosów

Świetna krótka, jasna fryzurka z grzywką. Włosy pocieniowane na całości suszymy i układamy na wosk lub jedwab, można je także wyprostować prostownicą. Fryzurka nie wymaga dużego nakładu czasu.

Dłuższy bob z grzywką

Fryzura oraz kolor  zostały dopasowane do kształtu twarzy. Włosy łatwo się układają, sprawiają wrażenie puszystych.

Długie włosy z grzywką

Długie zadbane włosy z prostą grzywką, łatwo sobie z nimi poradzić przy pomocy prostownicy. Kolor również nie pozostaje obojętny.

Fryzura z grzywką

Fryzura prosta w wykonaniu, a jednocześnie bardzo naturalna i elegancka. Włosy są pocieniowane na końcówkach i grzywce, dzięki temu lepiej się układają. Takie uczesanie jest bardzo praktyczne na co dzień, ponieważ jego ułożenie nie zajmuje dużo czasu.

Włosy z grzywką

Fryzura prosta w wykonaniu, a jednocześnie bardzo naturalna i elegancka. Włosy zostały jedynie wysuszone suszarką., dzięki dobremu pocieniowaniu włosów dobrze się układają.

Długie proste włosy

Fryzura prosta w wykonaniu, a jednocześnie bardzo naturalna i elegancka. Włosy zostały jedynie wyprostowane, podstawą jest tutaj dobre cięcie fryzjera.