Fryzury 2012

Każdego roku wygląd noszonych fryzur zmienia się. Inaczej wyglądają fryzury do pracy, inaczej do szkoły , a jeszcze inaczej na romantyczne spotkania. Fryzura ma dopełniać całość sylwetki. Trudno na każdą okoliczność dopasowywać fryzurę, ale już po pierwszej wizycie u fryzjera , możemy poczuć się w jakiejś fryzurze dobrze i tak starajmy się układać włosy.

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie fryzury będą modne w 2012 roku, ale trzeba zwrócić uwagę na cięcie włosów oraz ich koloryzacje. W minionym roku najczęstszym urządzeniem używanym przez panie była prostownica.

Nadchodzący sezon przyniesie ulgę tym paniom, które miały problemy z układaniem włosów. Potargane, na pozór niedbałe lub mocno natapirowane włosy będą hitem na wiosnę – lato 2012 . Mocno natapirowane włosy można zebrać w kok, który też będzie modny w tym sezonie. Odstające, powyciągane kosmyki dodawać będą takim fryzurom uroku.

Wielki nieład ma panować także wśród rozpuszczonych włosów. Spowoduje go tapirowanie , które znacznie zwiększy ich objętość. Modne i odpowiednio dobrane strzyżenie jak najbardziej zgodne z aktualnymi trendami panującymi w modzie to trudna sprawa nawet dla doświadczonych fryzjerów, bo nie zawsze, mimo ich fachowości, klienci są zadowoleni z efektu. Dlatego w wielu renomowanych zakładach fryzjerskich korzysta się z komputerowego programu czyli tak zwanej wirtualnej stylizacji. Polega ona na dobraniu rodzaju fryzury i koloru włosów do owalu twarzy oraz odcienia cery, koloru oczu. Jest to rodzaj zabawy, ale czasami może się któraś z fryzur spodobać. Najprościej mówiąc jest to odpowiedniego rodzaju modyfikacja uczesania i kolorystyki włosów. Jest to znaczny krok w świecie mody, funkcjonalność tego programu w zdecydowany sposób korzystnie przemawia za jego stosowaniem.

Kobiety, zanim przyjdą do salonu fryzjerskiego, przeglądają katalogi fryzur, czasopisma kobiece, jednym słowem, kiedy przychodzą do salonu, są uzbrojone w wiedzę i tu właśnie chcą ją zastosować na własnej głowie. Wiedza, owszem, ale nie zawsze ona zastosowana w praktyce, przynosi pożądane efekty, więc lepiej swoje włosy powierzyć w ręce specjalisty.

Fryzury do pracy

Zazwyczaj bardzo się spieszymy przed wyjściem z domu, dlatego wygodna fryzura do pracy powinna być szybka do zrobienia.  Modne uczesanie sprawia, że czujemy się pewniej oraz bardziej profesjonalnie.

Pierwszym krokiem do łatwego ułożenia fryzury są odpowiednie kosmetyki, a następnym dobry produkt do układania włosów, np. lokówka Remington.

Włosy o średniej długości możemy delikatnie podkręcić na końcach, dla utrwalenia fryzury stosujemy lakier.

Nadal modny jest bob o różnych długościach. Zazwyczaj pasma nad karkiem są nieco krótsze niż z przodu.

Jeśli posiadamy wprawę możemy szybko ułożyć włosy szczotką do modelowania, dzięki temu uzyskamy subtelne fale.

Skrócimy czas układania włosów, dzięki suszarce z silnym nawiewem, nie ustawiajmy jej tylko na zbyt gorące powietrze.

Fryzura na lato: pixie

Jaka fryzura dla krótkich włosów jest gorącym trendem na lato w tym roku? Zdecydowanie fryzura pixie! Dzięki Mii Farrow w kultowym filmie „Dziecko Rosemary” to uczesanie stało się bardzo popularne w latach 60, a teraz w roku 2011 znowu święci triumfy. Subtelne cięcie świetnie eksponuje urodę owalnej i okrągłej twarzy, fryzura jest wygodna i łatwa w stylizacji. Wystarczy ułożyć niesforne kosmyki przy pomocy odrobiny pianki, lakieru czy żelu. Włosy obcięte na krótko wcale nie odbierają kobiecości, możemy ją wyeksponować przy pomocy sukienek, kolczyków, czy wyrazistego, sexownego makijażu. Efekt będzie zniewalający!

Fryzury z grzywką na bok

Uwielbiam grzywkę w różnych postaciach, od bardzo krótkiej po bardzo długą. Często obcinam ją właśnie na bok, ponieważ w takiej wersji czuję się najlepiej. Grzywka odpowiednio pocieniowana potrafi nadać charakteru naszej twarzy, a buzie okrągłe wydają się szczuplejsze. Poniżej galeria fryzur z grzywką na bok.

Fryzury dla puszystych pań

Fryzury dla puszystych osób mają za zadanie optycznie wyszczuplić buzię, niektórym pasują fryzury krótkie innym trochę dłuższe, ważne żeby włosy były odpowiednio wycieniowane i podkreślały rysy naszej twarzy.
www.styllowy.pl
Wycieniowane kosmyki zwężają twarz, a geometryczne cięcia dodadzą fryzurze lekkości, subtelnego sex-appealu i sprawią, że nie będziesz musiała spędzać długich godzin przed lustrem.

Reese Witherspoon

Kolejny post z serii fryzury gwiazd, tym razem prześledziłam fryzury Reese Witherspoon. Piękna kobieta, która stawia na perfekcyjny wygląd, jej włosy zawsze układają się nienagannie. Naturalny kolor blond podkreślają delikatne pasemka w jaśniejszym odcieniu. Zawsze ma świetną fryzurę, którą z łatwością można ułożyć, a efekt utrzymuje się wyjątkowo długo.

Nicole Richie

Gwiazdy są ikonami mody, lubimy oglądać zdjęcia z ich makijażami, stylem i oczywiście modnymi fryzurami. Wiele dziewczyn kocha różne wersje uczesania bob, najnowsza fryzura Nicole Richie to dłuższy bob z grzywką. Bardzo modne w tym sezonie są proste, gładkie fryzury, których ułożenie zajmuje mało czasu.

nicole8

Pocieniowane włosy z pasemkami

Odpowiednio dobrana fryzura może zmienić nasz cały wizerunek. Prezentowane uczesanie sprawia, ze włosy wydają się bardzo gęste, zdrowe i pełne blasku. Włosy pocieniowano na całości i zrobiono kilka pasm w jaśniejszym kolorze.

Fryzura z prostą grzywką

Propozycja fryzury z prostą grzywką dla półdługich włosów. Grzywka w tej fryzurze jest bardzo wyraźna, żeby ją jeszcze bardziej podkreślić dodano kilka pasemek w niebieskim kolorze. Dół włosów już delikatniej wycieniowano.

Długie włosy i grzywka

Codzienna fryzura dla włosów półdługich lub długich. Włosy zostały pocieniowane na końcówkach, grzywkę ścięto na prosto. Fryzura zyskała lekkość dzięki platynowemu kolorowi blond.

Półdługie włosy z grzywką

Średniej długości fryzurka z grzywką. Włosy zostały pocieniowane na końcówkach, grzywkę ścięto na skos. Jest to bardzo prosta, codzienna fryzura, łatwa w ułożeniu,  włosy można wyprostować prostownicą.

Roztrzepane loki

Długie, gęste włosy, które są pocieniowane na całości zostały podkręcone na wałki, a następnie natapirowane u nasady. Tutaj mamy bardzo proste i eleganckie uczesanie, które pasuje do każdej kreacji.

Pazurki z grzywką

Średniej długości fryzurka z grzywką. Włosy zostały pocieniowane na końcówkach, grzywkę ścięto na skos. Jest to bardzo prosta, codzienna fryzura, łatwa w ułożeniu,  włosy można wyprostować prostownicą.

Długie włosy z grzywką na skos

Propozycja fryzury z grzywką na bok dla długich włosów. Włosy układamy na miękkiej szczotce, można je także wyprostować prostownicą. Fryzurka do każdego koloru włosów.

Długie włosy z pasemkami

Propozycja fryzury z grzywką dla długich włosów. Włosy układamy na miękkiej szczotce, można je także wyprostować prostownicą. Włosy zafarbowano na jeden kolor, ale dla lepszego efektu dodano kilka jasnych pasemek.